Sporhetsztori 43.
43. rész – Malomsztori 1.
A férjemmel volt szerencsénk főzős workshopot tartani az oromi Malomfesztiválon, ahol az előre bejelentkezett résztvevőkhöz más, kotyvasztáshoz kedvet kapó malmozók is csatlakoztak, és a szabad ég alatt, jó zene mellett, eufórikus fesztiváli hangulatban, egy-két sör és pálinka kíséretében elsajátíthatták néhány ízletes fogás elkészítési módját. Az idei téma a vega konyha népszerűsítéséről szólt, arról, hogy hogyan lehet kikerülni az állati eredetű ételek fogyasztását, és mi módon/miből lehet egyszerűen és viszonylag gyorsan nagyon finom ételeket készíteni. A tanulóink-segédeink megtanulhatták, hogyan készülnek bizonyos egészséges vegán street food specialitások, mint például a quinoás, babos lencsefasírt vagy a lencse/bab golyók, a falafel, a hummusz és különféle szalszák, egyszerű saláták.
Először vettünk részt ilyen főzős programon. Azelőtt bárhová mentünk, csak az evésről-ivásról, zenehallgatásról, bulizásról szólt a dolog. Érdekes volt ezt az oldalát is kipróbálni a malomlétnek, és még érdekesebb volt ennyi kedves, vidám, konyhatitkok után érdeklődő emberkével megismerkedni, együtt dolgozni, beszélgetni. Jövőre, remélem, újra lehetőséget kapunk arra, hogy részt vegyünk a programban, és reményeim szerint nem csak rövidke három óra erejéig (ez ugyanis rettenetesen kevésnek bizonyult, megállás nélkül beszéltem, de még így sem tudtam elmondani/megmutatni mindent, amit szerettem volna), hanem egy-két napos komolyabb főzőtanfolyam keretében.
Most viszont kukkantsatok bele a „munkatáborunk” kajakínálatába (és ne csak nézzétek, próbáljátok is ki!). Igaz, a helyszínen félkész termékekkel dolgoztunk (értsd: előre elkészített fasírtmassza), mert az idő- és a helyhiány miatt másra nem volt lehetőségünk, de a receptek elejétől a végéig történő elkészítése sem ördöngösség, csak bele kell kezdeni! Hát hajrá!

Quinoa-, bab- és lencsefasírt
Hozzávalók 8-10 személyre:
Az átlagos porció 210 g, ebből két kisebb fasírtot formálunk.
Az előző rész itt olvasható.