Terminátor – Genisys (2015)
Gyermekkorom egyik kedvenc filmje a Terminátor. Kamaszkorom egyik kedvenc filmje a Terminátor. Felnőttkorom... na, ennyi elég lesz! Nem a film miatt, hanem a lelki érettségem stádiumának boncolgatását tekintve elég. Összeállítottam egy privát enciklopédiát, amely a franchise evolúcióját, illetve devolúcióját veti górcső alá.
Terminátor – A halálosztó 1984
(The Terminator)
A jövőben háború dúl a gépek és az emberek között. Skynet versus emberiség. A gépek egy időkimozdító szerkezet segítségével visszaküldenek egy kiborgot, azaz embernek látszó kivégzőrobotot, hogy megölje annak az embernek az édesanyját, aki a jövőben győzelemre viszi az emberi ellenállást a gépekkel szemben. A célpont Sarah Connor, John Connor potenciális szüléje, a kivégző pedig Arnold Schwarzenegger, azaz a Terminátor, a T–800-as modell. De a lázadók is visszaküldenek egy rátermett harcost, Kyle Reese-t, hogy megvédje Sarah-t, mivel számítanak a merényletre. A terminátor közel jár a célhoz, de végül megsemmisül, Kyle Reese életét veszti, Sarah Connor pedig megmenekül.
Nem mellékesen Reese nem bír a vérével, és gyereket csinál a nőnek, aki a film szerint maga John Connor lesz, aki visszaküldte őt az időben. Azért be kell vallanom, eléggé paradox és skizofrén helyzet. De a jövő a nukleáris holokauszton és az emberiség kibergenocídiumán túl is tartogat még meglepetéseket.
Terminátor – Az ítélet napja 1991
(The Terminator – Judgement Day)
A rendező, aki ismét James Cameron, megtette ezzel a folytatással, ami a filmtörténelemben előtte csak George Lucasnak sikerült a Star Wars második részével, (6. epizód) a Birodalom visszavággal: csinált egy folytatást, amely jobb és több mint az eredeti.
A gépek ismét visszaküldenek egy terminátort, amely ezúttal egy upgrade version, azaz T–1000-es modell. Folyékony fém, képes alakváltásra, mindent leutánoz, amivel fizikai kapcsolatba kerül, és természetesen olyan emberi alakot ölt, amilyet akar. A „eredeti” terminátor is visszatér, Schwarzenegger azonban itt azt a küldetést kapja, hogy védelmezze a tinédzser korban lévő John-t és az édesanyját. Küldetését a T–800-as sikerrel teljesíti, de a végén megsemmisíti önmagát is, mondván, ha a teste emberi birtokba kerül, akkor az „ítélet napja”, avagy a számítógépes program halálos atomcsapása az alkotói ellen, elkerülhetővé válik…
... és itt húzom meg a határt!
Terminátor – A gépek lázadása 2003
(Terminator – Rise of the Machines)
Lényegében ugyanarról szól, mint az első kettő, különösen a második rész. Kivéve, hogy John rájön, hogy az „ítélet napja” elkerülhetetlen, és arra is, hogy Kate Brewster lesz a felesége a jövőben, akivel együtt menekülnek, és a T–800-as robot ismét ellentmondást nem tűrve megvédi őket.
Terminátor – Megváltás 2007
(Terminator – Salvation)
A sivár jövőbe helyezik át a cselekményt. Ezúttal John menti meg Kyle Reese-t, egy Marcus nevű félig ember, félig robot segítségével. A Skynet központját felrobbantják.

Terminátor – Genisys 2015
(Terminator – Genisys)
Az összes eddig készült Terminátor-film egyvelege. Van benne John Connor, Kyle Reese, Sarah Connor, T–800-as, T–1000-es, Skynet vagy, ahogy itt becézik a mesterséges intelligenciát: Genisys. Ebben a filmben mindaz megtörténik, amit eddig láthattunk a moziban, csak más sorrendben. Ami pedig újítás, azt egy rajongó csak szemlesütve és hümmögve bírja elviselni.
Összességében, ha az ötrészes sorozatot a második részénél abbahagyják, akkor jár a közönség a legjobban. Mivel én rajongó vagyok, és tudom, hogy nincs végzet, csak ha te bevégzed, és mivel a jövő nem végleges, ezért visszaküldök egy terminátort a múltba, hogy végezzen mindazokkal az emberekkel, akik 1991 után részt vettek a filmek folytatásának elkészítésében, és szekunder parancsnak még azt is beprogramozom a gépbe, hogy védelmezze meg James Cameront, és gátolja meg abban, hogy bárkinek is eladhassa a film jogait.