2014-es játékmegjelenések
Az ünnepi szezon elmúltával mind a két új konzol gyártója büszkén közölte a statisztikákat, miszerint 4,2 millió PlayStation 4 és 3 millió Xbox One fogyott az eladások novemberi megkezdése óta, ami eddig soha nem látott erősségű start a dedikált játékhardverek piacán. A 2012 végén megjelent Wii U-nak például egy teljes év kellett, hogy elérje a 4 millió eladást. A remek fogadtatás egyúttal azt is jelenti, hogy a nagy kiadók bátrabbak lesznek az új hardverben lappangó képességek kiaknázásába fektetni, ami a PC-s címek minőségére is kedvező hatással lesz. A PlayStation 3, Xbox 360 tulajdonosainak és a gyengébb PC-vel rendelkezőknek még nem kell aggódniuk, a legtöbb játék megjelenik a régi hardverekre.
A South Park: The Stick of Truth, a szókimondó, humoros rajzfilmsorozatra alapuló szerepjáték fejlesztése végre révbe ér, és ha nem halasztják el sokadszorra a megjelenést, március 4-én kézbe vehetjük Cartman, Kyle, Stan és Kenny szürreális kalandjainak irányítását. A mocskos szájú gyerekhősök mesebeli kosztümökbe öltöznek, ami hamarosan bizarr módon válik valóra South Park sokat látott városkájában. A hagyományos szerepjátékalapokat az Obsidian fejlesztőcsapat fektette le, a vizuális megvalósítás hűen követi a rajzfilm kollázsszerű stílusát, a szöveget a sorozat írói, Trey Parker és Matt Stone állították össze, így minden adott, ami egy igazán szórakoztató játékhoz kell.
A PlayStation 4-es exkluzívok közül az InFamous: Second Son a legígéretesebb. A látványos szuperhősjáték a szabadon bejárható, modern Seattle városban játszódik, és egy lázadó fiatal főhőst irányítva szállunk szembe az elnyomó hatalmi szervekkel. A mese a sikeres PlayStation 3-as játékok folytatása, de a régi konzolra nem jelenik meg.
A fantasyrajongók két igazi csemegét kapnak az idén a Dragon Age: Inquisition és a The Witcher 3: Wild Hunt felső kategóriás produkciókban. Mindkét cím egy-egy trilógia befejezése, és szabadon bejárható, hatalmas területet harangoztak be a fejlesztőik. A Dragon Age és a Witcher sorozatra ez eddig nem volt jellemző, kijelölt, a történethez kapcsolódó helyszíneken játszódtak az első részek, de a Skyrim sikerén felbuzdulva menet közben változtattak irányt a fejlesztők. A Dragon Age esetében ez talán elkélt, mert a remek első rész után a második csak középszerűre sikeredett, de a Witcher játékmenete jól működött már a második részben is.
A három éve felfutott közösségi finanszírozási mozgalom (a Kickstarter és az Indiegogo) az idén végre meghozhatja az első nagystílű sikereket a videojátékok területén is. A Wasteland 2 posztapokaliptikus, körökre osztott, csapatalapú szerepjáték az 1988-as kultuszjáték folytatása lesz. A Broken Age hagyományos kalandjátékot két részre bontotta Tim Schafer, a játék rendezője. A Steam Early Access programon keresztül már januárban kipróbálható lesz az első rész. A Massive Chalice feudális világbeli, taktikai szerepjátékban generációkon átívelő örökséget menedzselhetünk majd. A Pillars of Eternity szerepjáték az Obsidian saját tervei szerint készül. A vizuális megvalósítás és a játékmechanika a nagy sikerű Planescape: Tormentet, valamint a Baldur’s Gate sorozatot idézi. A projekt mögé több veterán játékfejlesztő is felsorakozott.
Az autóversenyeket kedvelőknek érdekes lehet a Project Cars, ami a valósághű szimulációt tűzte ki célul. Míg PC-re elérhető hasonló, professzionálisnak is tekinthető szoftver (pl. rFactor, iRacing), a Project Cars konzolokra is elhozza a szimulációt, modern köntösben. A The Crew és a Driveclub autós címek azoknak lesznek érdekesek, akik inkább játszani szeretnének. De megjelenik egy roncsderbijáték is az idén, a Carmageddon: Reincarnation cím a nem teljesen tisztességes autóversenyek kedvelői között már ismerős lesz.
A konzolok már tavaly megjelentek, de 2014 lesz a generációváltás igazi éve, ugyanis a legtöbb fejlesztés csak az idén érik be. Még talán az elfásult Call of Duty és Battlefield sorozatokat is le tudja majd cserélni a Titanfall és a Destiny a belső nézetű akció zsánerében, de más területeken is várható innováció, pl. az EverQuest Next a tömegesen többjátékosú – MMO – játékokat kívánja forradalmasítani Minecraft-szerűen építhető, de elsőrangú grafikájú világgal.