Közösség, kommunikáció, kapcsolatok
Július 3-a és 8-a között, keddtől vasárnapig a kishegyesi Kátai-tanyán immár tizenhatodik alkalommal szervezik meg a Vajdasági Szabadegyetemet. A Vajdasági Ifjúsági Fórum (VIFÓ) szervezésében megvalósuló esemény idei témája: Közösségi élet, élő közösség? A rendezvénnyel kapcsolatban az elmúlt héten sajtótájékoztatót tartottak, így néhány értékes információval szolgálhatunk nektek az eseményről.
A média képviselőinek Berki Szilárd, a VIFÓ elnöke, fő szervező és Csikós Tibor fő szervező beszélt a részletekről, legalábbis azokról a dolgokról, amikkel biztosan találkozhatnak az érdeklődők, tehát már itt leszögezhetjük, hogy meglepetésekre is számítani lehet.
– A témaválasztásnál igyekeztünk óvatosak lenni, mivel szerettünk volna olyan tematikát behozni, amivel meg tudjuk szólítani a fiatalokat. Ezért közvélemény-kutatást végeztünk, és azt a visszajelzést kaptuk, hogy foglalkozzunk a közösségi médiával, valamint a személyes kapcsolatokkal, illetve ezek viszonyával. Így született meg a Közösségi élet, élő közösség? témánk. A napok hasonlóan épülnek fel, mint az eddigi években. Délelőtt két előadásunk lesz, majd ebéd után még egy. A késő délutáni programokban műhelymunkákban, illetve csapatjátékokban vehetnek részt a fiatalok. A műhelymunkákról el kell mondani, hogy ezt két évvel ezelőtt sikerült beépítenünk a programunkba. Az előadók közül hármat emelnék ki: Hevesi Krisztina szexuálpszichológust, aki a jó párkapcsolattal foglalkozik, Tari Annamária pszichológus az Y és a Z generációval foglalkozik, Nyíri Zoltán közgazdász és tréner pedig a kommunikációs problémákról tart előadást – fogalmazott Berki.
Csikós Tibor a jelentkezés részleteit ismertette a jelenlévőkkel. Mint mondta, a jelentkezőknek először a VIFÓ megújult weboldalán kell regisztrálniuk. A belépőjegyek áráról jó tudni, hogy a hetijegyek május 31-éig 2799 dinárba kerülnek, június elsejétől 25-éig 3211 dinárba, a helyszínen pedig 3999 dinárba. A napijegy 799 dinár. Csikós Tibor elmondta azt is, hogy a Dombos Festtel való együttműködésnek köszönhetően azok, akik Dombos Fesztes hetijeggyel rendelkeznek, szabad bejárást kapnak a szabadegyetem előadásaira, a hetijeggyel rendelkező szabadegyetemisták pedig kedvezményes áron juthatnak hozzá a Dombos Feszt-es bérlethez.
Bővebb és folyamatosan frissülő információ a VIFÓ Facebook-oldalán vagy a szervezet hivatalos weboldalán a www.vifo.rs címen található.
És ha már ott vagytok, keressetek rá a 16. Vajdasági Szabadegyetem himnuszára, ami a Phrenia zenekar munkája.
